Instytut Historii i Archiwistyki

Kontaktul. Bojarskiego 1, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3732
fax: +48 56 611 3775
e-mail: iha@umk.pl

Olimpiada Historyczna Juniorów

Instytut Historii i Archiwistyki UMK wspiera organizację Olimpiady Historycznej Juniorów. W budynku Collegium Humanisticum UMK – siedzibie Wydziału Nauk Historycznych UMK i Instytutu Historii i Archiwistyki UMK – przeprowadzane są eliminacje okręgowe Olimpiady.

W tym miejscu publikowane są ogłoszenia Komitetu Okręgowego Olimpiady Historycznej.

Ogólnopolska strona www Olimpiady Historycznej Juniorów.

Organizator Olimpiady Historycznej: Polskie Towarzystwo Historyczne
Olimpiada Historyczna jest realizowana dzięki dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki
Honorowy Patronat Marszałka Senatu RP

Logo Senatu Rzeczypospolitej Polskiej

 


 

6 września 2023 r.

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele i Wychowawcy

W roku szkolnym 2023/2024 odbędzie się piąta edycja Olimpiady Historycznej Juniorów. Organizatorem Olimpiady jest Polskie Towarzystwo Historyczne. Zasady udziału w Olimpiadzie zostały określone w regulaminie, który znajduje się na stronie internetowej: http://podstawowa.olimpiadahistoryczna.pl. Tam też można znaleźć harmonogram piątej edycji Olimpiady.

Zwracamy się z prośbą o szerzenie idei Olimpiady, której celem jest wspieranie zainteresowania historią i doskonalenie umiejętności historycznych uczniów, a także zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w Olimpiadzie Historycznej Juniorów.

Na zgłoszenia czekamy do 13 października 2023 r. Prosimy o rejestrację uczestników przez komisje szkolne, za pośrednictwem strony internetowej:
https://rejestracja.olimpiadahistoryczna.pl/login

List KO OHJ w Toruniu

 


 

9 listopada 2023 r.

Szanowni Państwo,
Drodzy Rodzice i Nauczyciele,

etap pisemny eliminacji okręgowych zostanie przeprowadzony w dniu 24 listopada 2023 roku (piątek) w Collegium Humanisticum w Toruniu (ul. Bojarskiego 1), w Sali Rady Wydziału (parter, sala C.0.39).

Prosimy o przybycie na wyznaczone miejsce o godzinie 10.30. Etap pisemny rozpoczniemy o godzinie 11.00 (czas trwania: 90 minut).

Prosimy o zabranie z sobą legitymacji szkolnych lub dowodów osobistych / paszportów.

Prosimy również o zapoznanie się z zagadnieniami na etap ustny, ogłoszonymi na stronie Olimpiady: http://podstawowa.olimpiadahistoryczna.pl/aktualnosci/68

O dokładnym terminie etapu ustnego, który powinien odbyć się w dniach 7-9 grudnia, i godzinie rozpoczęcia będziemy Państwa wkrótce informować.

Z wyrazami szacunku,
Sekretarz Komitetu Okręgowego
dr Marta Sikorska

 


 

27 listopada 2023 r.

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice,

w załączonym pliku znajduje się lista osób zakwalifikowanych do eliminacji ustnych etapu okręgowego Olimpiady Historycznej Juniorów w Okręgu w Toruniu w roku szkolnym 2023/2024.

Etap ustny odbędzie się w dniu 8 grudnia 2023 roku o godzinie 9.00 w Collegium Humanisticum w sali C.1.45 – na pierwszym piętrze (budynek C).

Szczegółowe informacje odnośnie jego przebiegu zostaną przekazane za pośrednictwem nauczycieli, z którymi skontaktujemy się mailowo w najbliższych dniach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom etapu pisemnego i gratulujemy osobom zakwalifikowanym!

Sekretarz Komitetu Okręgowego w Toruniu
dr Marta Sikorska

Lista osób zakwalifikowanych do etapu ustnego OHJ w Okręgu w Toruniu w roku szkolnym 2023/2024