Instytut Historii i Archiwistyki

Kontaktul. Bojarskiego 1, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3732
fax: +48 56 611 3775
e-mail: iha@umk.pl

Reprezentant WNH na International Congress of Byzantine Studies

Zdjęcie ilustracyjne
Prof. dr hab. Szymon Olszaniec podczas 24 International Congress of Byzantine Studies fot. Jacek Wiewiorowski

Prof. dr hab. Szymon Olszaniec reprezentował Wydział Nauk Historycznych UMK podczas 24 International Congress of Byzantine Studies, który odbył się w Wenecji i Padwie w dn. 22 – 27 sierpnia br.. Podczas Kongresu w dn. 23 sierpnia wygłosił wystąpienie Administrative divisions of Eastern Roman provinces in the 4th- 6th centuries: stability or variability: the special case of Palestine.

Kongres, organizowany przez Associacion Internationale des Études Byzantines, odbywający się od roku 1924 cyklicznie co 5 lat jest nawiększym na świecie naukowym wydarzeniem poświęconym cywilizacji bizantyńskiej we wszelkich jej aspektach: historii, archeologii, historii sztuki, literatury i językoznawstwa. W tegorocznym Kongresie wzięło udział ponad 1200 bizantynologów z całego świata. Prof. Olszaniec jest pierwszym uczonym w historii UMK, który został zaproszony do udziału w Kongresie.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.