Instytut Historii i Archiwistyki

Kontaktul. Bojarskiego 1, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3732
fax: +48 56 611 3775
e-mail: iha@umk.pl

Historyczni debiutanci

Dr Marcin Smoczyński
Dr Marcin Smoczyński fot. Andrzej Romański

Dwoje absolwentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zostało docenionych za swoje prace magisterskie i doktorskie w XIV edycji Konkursu im. Władysława Pobóg-Malinowskiego na Najlepszy Debiut Historyczny Roku w zakresie historii najnowszej.

Konkurs im. Władysława Pobóg-Malinowskiego "Najlepszy Debiut Historyczny Roku w zakresie historii najnowszej" jest przeznaczony dla autorów niepublikowanych prac magisterskich i doktorskich poświęconych historii Polski i Polaków w XX wieku. Prace, zgłaszane do konkursu przez autorów, są ocenione przez Komisję Konkursową, powołaną przez prezesa IPN oraz dyrektora Instytutu Historii PAN. Do tegorocznej edycji konkursu nadesłano 20 prac obronionych pomiędzy 1 listopada 2020 a 31 października 2021 roku.

Wśród laureatów i laureatek tegorocznej edycji znalazła się mgr Joanna Hinz, która otrzymała II nagrodę w kategorii prac magisterskich za pracę pt. "Słupski Młyn - Przesławice: miejsce zbrodni i pamięci". W kategorii prac doktorskich wyróżniony został dr Marcin Smoczyński, adiunkt na Wydziale Nauk Historycznych za pracę pt. "«Walczmy o usprawnienie administracji!» Komisje usprawnienia administracji publicznej i ich rola w racjonalizacji polskiej biurowości do roku 1956".

Lista wszystkich laureatów

pozostałe wiadomości