Instytut Historii i Archiwistyki

Kontaktul. Bojarskiego 1, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3732
fax: +48 56 611 3775
e-mail: iha@umk.pl

Piąta edycja Legii Akademickiej

Informacje o Legii Akademickiej i logotypy instytucji organizujących program na tle zdjęcia trzech mężczyzn w mundurach polowych, w kamuflażu podczas działań bojowych w lesie
fot. nadesłane

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, wzorem lat ubiegłych, zamierza przystąpić do kolejnej edycji programu ochotniczego szkolenia wojskowego studentów w ramach Legii Akademickiej. Na szkolenie mogą zapisać się studenci (studiów I stopnia, studiów II stopnia, jednolitych studiów magisterskich) dowolnego roku studiów, którzy posiadają obywatelstwo polskie. 

W związku z tym od 22 listopada 2021 r. na stronie rejestracji USOS (kliknij, aby przejść) zostaną uruchomione zapisy na szkolenie teoretyczne w programie Legii Akademickiej. Zapisy potrwają do 20 grudnia 2021 r.

Równocześnie konieczne jest złożenie wypełnionego i podpisanego wniosku dostępnego na stronie Wydziału Nauk Historycznych UMK (kliknij, aby przejść). Wniosek można złożyć osobiście w Dziekanacie Wydziału Nauk Historycznych UMK (Toruń, Collegium Humanisticum UMK, ul. W. Bojarskiego 1, pokój C.0.23 – w godzinach pracy Dziekanatu) lub przesłać w formie skanu do pani mgr Małgorzaty Lewandowskiej (gosialm@umk.pl). Wnioski będą przyjmowane do 20 grudnia 2021 r. W przypadku przekroczenia limitu miejsc, o przyjęciu do programu decydować będzie data złożenia (przesłania) wniosku.
Więcej informacji: Wojskowa Komenda Uzupełnień w Toruniu (kliknij, aby przejść) oraz podstrona UMK poświęcona Legii Akademickiej (kliknij, aby przejść)

dr hab. Maciej Krotofil, prof. UMK,
koordynator Legii Akademickiej na UMK

pozostałe wiadomości